Patsient Kolleeg Üldinfo Otsi Minu Medicum Tule tööle Seaded FIN ENG
на русском
 
 
 

Lapseootus ja kasvamine koos lastega- imeline aeg meie elus

Lapseootuse, beebi ja pere tervisega seonduvate teemade juures aitab kogu peret Medicumi perekool. Töötame selle nimel, et Teie lapsed sünniks ja kasvaks tervena.

Perekooli tunnid aitavad kohaneda rasedusega, valmistuda ette sünnituseks, taastuda sünnitusjärgsel perioodil, beebiga kodus toime ning olla ka kaunis ja õnnelik. Saadud teadmised annavad kindlustunnet ning oskusi olla parem lapsevanem. Soovitame perekooli loenguid kõigile lapseootel ja beebidega peredele.

Loengule saab tulla üksi või koos kaaslasega.

Olete teretulnud!

Loengud toimuvad Medicumi  I korruse saalis, aadressil Punane 61. Kohtade piiratuse tõttu palume loengutel osalemiseks kindlasti eelnevalt registreeruda kas telefonil 605 0601, registratuuris või internetis.

Ühe loengu maksumus 5€. Loengu eest saab tasuda Lasnamäe Medicumi üldregistratuuris pangakaardiga või sularahas.

Igakuiselt toimuvad loengud järgmistel teemadel:

Lapseootus ja toitumine - millised on raseduse vältel tekkivad muutused organismis, kuidas leevendada rasedusega seonduvaid võimalikke vaevusi. Kuidas muutub kehakaal raseduse ajal, millised on toitumissoovitused.

Ema ja beebi hammaste tervishoiust - millised muutused toimuvad ema suus raseduse ajal, kuidas vältida ema terviseprobleeme ja toetada beebi tervete hammaste arengut.

Sünnitus - kuidas kulgeb normaalne sünnitus, kuidas ennast sünnituse ajal paremini tunda, kuidas toimub sünnitusest taastumine.

Vastsündinu hooldus - beebi hooldamine, mähkimine, hügieen. Praktiline tund - harjutused nukul.

Õnnetusjuhtumite vältimine ja esmaabi - lapse turvalisus, millele pöörata tähelepanu lapse seisundi hindamisel ning esmaabi andmisel.

Vastsündinuga esimest korda perearsti/pereõe vastuvõtul. Vaktsineerimine - millal ja miks vaktsineerida.

Imetamine - imetamise olulisus nii emale kui lapsele, imetamisasendid ja -võtted. Probleemid rinnaga toitmisel.

Sünnituseelne- ja järgne võimlemine - millised harjutused sobivad lapseootel naisele ning emale, kuidas tähelepanu pöörata selja- ja vaagnapõhjalihastele, kuidas lõdvestuda.

Imiku liikumisvõimalustest ja arendamisest - kuidas beebi liikumisoskused arenevad, kuidas koos võimelda.

Naise õigused ja seadusandlus - raseda õigused seoses tööga. Sünnituspuhkuse ja- hüvitise arvutamine. Sünni registeerimine, erinevad toetuste liigid ning last puudutav seadusandlus.

 

 

Medicum