Patsient Kolleeg Üldinfo Otsi Minu Medicum Tule tööle Seaded FIN ENG
на русском
 
 
  Programm „Kainem ja tervem Eesti“


Medicum on liitunud programmiga „Kainem ja tervem Eesti“, mille üheks osaks on alkoholi liigtarvitamise varajase avastamise ja lühisekkumise teenuse osutamine.

Alkoholi liigtarvitamise varajaseks avastamiseks kasutab pereõde või perearst AUDIT (The Alcohol Use Disorders Identification Test) küsimustikku, mille on välja töötanud Maailma Terviseorganisatsioon.

AUDIT test koosneb kümnest küsimusest ning see näitab, millisel riskitasemel on inimese alkoholitarvitamine. Riskitasemeid on kokku neli: madala riskiga tarvitamine, tervist ohustav tarvitamine, tervist kahjustav tarvitamine ning võimalik alkoholisõltuvus.

Kui patsient tarvitab alkoholi ohustavalt või kahjustavalt, aitab perearst või pereõde leida motivatsiooni ja viise tarvitatavate alkoholikoguste vähendamiseks.

Kui mured on suuremad ning perearst või pereõde ei saa abi pakkuda, on inimesel võimalus abi saamiseks pöörduda alkoholitarvitamise häire ravikeskusesse.

Pereõde ja perearst annavad vajadusel täiendavat infot programmi teenuste kohta ja vastavad alkoholi tarvitamist puudutavatele küsimustele.

Programmi „Kainem ja tervem Eesti“ rahastatakse Euroopa Sotsiaalfondist. Selle eesmärk on parandada alkoholi liigtarvitamise ennetamiseks ja raviks vajalike tervishoiu- ja tugiteenuste kättesaadavust ja kvaliteeti ning pakkuda varajase avastamise ja nõustamise ning raviteenuseid.

Lisainfot programmi kohta leiab veebilehelt www.tai.ee/kte.

Lasnamäe Medicumis pakuvad teenust perearst Irina Zahharova ning pereõed Anna Bondareva, Anne Voit ja Ljudmilla Hanson.

 

 

Medicum